Pärand elab!

Pärand elab!

20. märtsil 2019 toimus Tallinnas, Kultuurikatlas pärandikandjate ja –hoidjate tänusündmus „Pärand elab!“, kus oma kogukonna vaimset kultuuripärandit esitlesid kogukondade eestvedajad üle Eesti. Pidulikul tänuõhtul tunnustati pärandihoidjaid ning neid, kes kogukondade vaimse pärandi on kandnud Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse.

Nimistu avati veebikeskkonnana 2010. aastal, kuhu on kantud tänaseks 106 kogukondade vaimse kultuuripärandi näidet üle Eesti. Nimistu sissekannetega on seotud 64 sissekande koostajat, 52 pärandi kandjat üksikisikuna ning 25 asutust ja ühendust.

Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu on avatud kõigile Eesti kogukondadele oma vaimse kultuuripärandi tutvustamiseks.

„Täname teid olulise panuse eest Eesti kultuuri hoidmisel ja pärandi väärtustamisel ning kandmisel. Kõige tähtsam on inimene. Kui meie hoolime vaimsest pärandist, siis märkavad ja hoolivad sellest ka teised,“ ütles Rahvakultuuri Keskuse direktor Kalle Vister oma tänukõnes.

Rahvakultuuri Keskuse vaimse kultuuripärandi osakonna tunnustuskirja „Tubli tegija“ ja meene said Eesti vaimse kultuuripärandi nimistu sissekannete koostajad, pärandi kandjad üksikisikuna ning asutused ja ühendused, teiste seas ka Vadim Svjatkovski ja Eesti HaabjaSelts MTÜ.

Aivar ja Vadim.
Pärand elab!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s