Pärnakad panid seljad kokku ja avavad suve

21. juunil algab astronoomiline suvi ja traditsiooniliselt annab Tallinn Pärnule üle suvepealinna tiitli. Sündmuse tähistamiseks otsis linnavalitsus ürituse „Tere, Pärnu Suvi“ korraldajat. Edukaimaks osutus SA Endla Teater ja teatri koostööpartnerite idee.

Endla teatri ühispakkumine koostati MTÜ Destination Pärnu, MTÜ Maarja Magdaleena Gild, SA Pärnu Muuseum ja Seaside Productions OÜ meeskondadega. Lisaks löövad korralduses kaasa paljud teised tegijad linnast ja maakonnast. “See on erakordselt tore, et meie oma inimesed seljad kokku panid ja suvehooaja väärikalt sisse juhatavad,” rõõmustab teatrijuht Roland Leesment.

Tänavune suve avalöök seab sündmuse südameks jõe, nii jõuabki suvepealinna tiitel Türilt jõge mööda Pärnusse: esialgu haabjatel ja siis piduliku paatide paraadiga Reiu jõe suudmest kesklinna. Tiitel alustab teekonda kevadpealinnast 18. juunil ja huvilistel on võimalus rännulistele kaldalt kaasa elada. Julgemad saavad haabjasse istuda ja sobiva jõelõigu kaasa sõita.


“Tere, Pärnu Suvi” ürituse peakorraldaja Triin Lorents sõnab, et kuigi tiitli pidulik üleandmine ja põhisündmus toimuvad jõe ääres kesklinna silla kõrval oleval rohealal, tervitatakse suve põnevate sündmustega kogu linnas ja maakonnaski. “Toreda üllatusena kohalikele planeerime paatide paraadi, kuhu on oodatud osalema kõik, kel vähegi mõni vettpidav alus,” kutsub Lorents pärnakaid kaasa lööma.

Programmi ja paadiparaadi infot saab jälgida “Tere, Pärnu Suvi” sotsiaalmeediakanalites ja Visit Pärnu kodulehel ja kultuur.parnu.ee. Programm avalikustatakse hiljemalt 1. juuniks.

Lisainfo
SA Endla Teater juht Roland Leesment roland.leesment@endla.ee 5558 4838

“Tere, Pärnu Suvi” peakorraldaja Triin Lorents triinlorents@gmail.com 504 7701

Pärnu linna kultuurinõunik Mart Tõnismäe mart.tonismae@parnu.ee 5866 7735

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s